Przejdź do treści

DBAMY O ŚRODOWISKO NAUTURALNE

DBAMY O ŚRODOWISKO NAUTURALNE

Paweł Kucharski

Zarządzanie Grupą Kyocera opiera się na "Zapewnieniu możliwości materialnego i intelektualnego wzrostu dla wszystkich pracowników oraz ich wysiłkowi przyczyniającego się do rozwoju społeczeństwa i całej ludzkości".

Środowisko

NA CZYM POLEGA FILOZOFIA KYOCERA?

Zarządzanie Grupą Kyocera opiera się na "Zapewnieniu możliwości materialnego i intelektualnego wzrostu dla wszystkich pracowników oraz ich wysiłkowi przyczyniającego się do rozwoju społeczeństwa i całej ludzkości".

"Materialny i intelektualny rozwój" obejmuje takie prowadzenie naszej działalności, która spowoduje nie tylko dobrobyt ale i wzrost poziomu intelektualnego społeczeństwa poprzez samorealizację w pracy.

Dodatkowo nasza stała praca i udoskonalanie technologii sprawia, że dostarczamy społeczeństwu i światu niepowtarzalne produkty i tym samym przyczyniamy się do rozwoju nauki i technologii.

Co roku publikujemy "Raport CSR / Spłeczny Wkład", który obejmuje takie działy jak:
Działalność w obrębie Ochrony Środowiska Naturalnego,
Racjonalne zarządzanie,
Działaność w zakresie targów dla biznesu,
Społeczna działalność: wspieranie kultury i sztuki, międzynarodowa wymiana, wsparcie uczelni i ośrodków badawczych.

Działaność w obrębie ochrony środowiska naturalnego obejmuje:

 • Produkcję o obniżonej emisji CO2
 • Promocję i spółtworzenie społeczeństw, które żyją w zgodzie z naturą
 • Rozwój produktów przyjaznych dla środowiska naturalnego
 • Zapobieganie zmianom klimatu
 • Ochrona zasobów przyrody
 • Zmniejszenie ilości odpadów
 • Właściwe zarządzanie chemią w produkcji
 • Ochrona bioróżnorodności i ciągły wkład w ochronę środowiska naturalnego


Nasze plany odnośnie ochrony środowiska obejmuje zarządzanie środowiskowe "Green Management", składające się z trzech podstawowych komponentów działalności Grupy Kyocera, które są częścią jej filozofii istnienia:

 • Zielone Fabryki
 • Zielone Produkty
 • Zielona Komunikacja

 

Wizja Kyocera


Wolumen redukcji gazów cieplarnianych jest otrzymywany przez zmniejszenie emisji CO2, która powstała by w trakcie produkcji, gdyby nie celowa polityka i filozofia Kyocery.
Zastosowanie ogniw opratych na układach fotowoltaicznych, których produkcja i wdrażanie obejmie czas 20 lat spowodowała drastyczny spadek emisji CO2.
Współczynnik emisji CO2 i jej konwersji na zieloną energię wynosił odpowiednio:
0,360 kg CO2 / kWh od roku 2010 do 2011 oraz
0,505 kgCO2 / kWh od 2012 do 2015 roku.

Spadek emisji CO2 w Kyocera

 

Więcej na temat ekologicznych działań Kyocery odczytasz z tego dokumentu (język angielski) lub bezpośrednio ze strony http://global.kyocera.com/ecology/

 

NA CZYM POLEGA EKOLOGICZNE PODEJŚCIE?

Bardzo wydajne wykorzystanie energii to mniej zanieczyszczeń i wydajniejsze wykorzystanie zasobów

Znajomość przemysłu ceramicznego pozwoliła firmie KYOCERA na opracowanie pierwszego silikonowego amorficznego bębna drukarki. Powierzchnia bębna pod względem twardości ustępuje tylko diamentowi. Bęben następnie dopracowano, tak by za pomocą drukarek można było wykonywać bardzo duże nakłady. Małe cząsteczki ceramiczne znajdujące się w tonerze „Ecotone” firmy KYOCERA ciągle polerują i odświeżają bęben podczas normalnego drukowania. Wynik: Gwarantowany okres przydatności bębnów wynosi 500 000 stron lub trzy lata. Produkty naszej konkurencji umożliwiają wykonanie mniejszej liczby wydruków, a gwarancja na te bębny wynosi zaledwie 100 000 stron. Trwały bęben ECOSYS to nowy wymiar obsługi papieru — arkusze o gramaturze do 250 g/m2 przechodzą przez drukarkę bez żadnego wpływu na bęben. Rozmiary można zmieniać, używając różnych podajników papieru. Istnieje także możliwość dostosowania rozmiaru i typu papieru oraz korzystania z trybu ręcznego podawania papieru.

W drukarkach konwencjonalnych stosowana jest kaseta obrazowa zawierająca bęben, utrwalacz i toner w jednym, jednorazowym opakowaniu. Gdy toner skończy się, trzeba wyrzucić całą kasetę i wymienić ją na nową, co wiąże się ze znacznym wydatkiem. We wszystkich modelach firmy KYOCERA bęben jest niezależny od tonera. Dlatego w rozwiązaniach KYOCERA Document Solutions nie ma potrzeby wymieniania czegokolwiek; tylko toner. Zestaw tonera firmy KYOCERA ma także dodatkową zaletę — można za jego pomocą wydrukować do 40 000 stron formatu A4 (przy pokryciu wynoszącym 5%). W ten sposób drukarki ECOSYS firmy KYOCERA są źródłem mniejszych ilości odpadów niż produkty konkurencji, a jednocześnie charakteryzują się najniższym porównywalnym kosztem wydruku 1 strony.

Obniżanie kosztów wydruku w firmie